Nis bllokimi i tretë kombëtar në Angli

Written by on 07/01/2021

Nga dita e djeshme ka hyrë në fuqi bllokimi i tretë kombëtar në Angli. Mbretëria e Bashkuar tani është nën masa të rrepta izolimi. Uellsi, Irlanda e Veriut dhe pjesa më e madhe e Skocisë janë gjithashtu të izoluar. Me masat e reja, njerëzit në Angli do të jenë në gjendje të dalin vetëm për arsye thelbësore, ndërkohë që deri më tani janë vaksinuar 1.3 milionë britanikë. Kryeministri Johnson është shpresë plotë së gjërat do të marrin një kthesë tjetër në pranverë.


Current track

Title

Artist

Background