Ngushtohen mardheniet Turqi Shqiperi!

Written by on 23/03/2018

Marredheniet midis Shqiperise dhe Turqise do te vijojne te forocohen sa i perket turizmit, jo vetem ne drejtim te zhvillimeve infrastrukturore por edhe ne numrin e turisteve. Kryeministri i vendit zhvilloi dje nje darke pune me Presidentin e Turqise Erdogan, ku u diskutua per ecurine e bashkepunimit ekonomik mes dy vendeve. Gjate takimit u diskutua edhe per projektet e nisura ne bashkepunim me palen turke per aeroportin nderkombetar te Vlores dhe linjen ajrore kombetare Air Albania. Po ashtu, projektet e reja ne turizem dhe energji ishin ne fokus te ketij takimi. Turqia konfirmoi mbeshtetjen e Shqiperise ne projekte te rendesishme edhe ne te ardhmen.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist