Ngjyrat e flamurit shqiptar tre ditë në simbolin e qytetit italian!

Written by on 30/11/2019

Kupola e “San Gaudenzio” do të ndriçohet me ngjyrat kuqezi të flamurit shqiptar për tre ditë me radhë, e premte , shtunë dhe të dielën, në gjest  solidariteti nga qyteti i Novarës pas tërmetit. Mediat italiane kanë bërë të ditur kryebashkiaku Canelli është shprehur se kjo gjë bëhet në shenjë solidariteti me tragjedinë natyrore që ka prekur Shqipërinë. “Novara shpreh solidaritetin duke ndriçuar kupolën, simbolin e qytetit, me ngjyrat e Shqipërisë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist