Nga shtatori një tjetër vend bën të detyrueshëm pasaportën e vaksinimit

Written by on 04/08/2021

Nga shtatori kushdo që kërkon të frekuentojë baret, restorantet, palestrat apo kinematë në qytetin e Nee York-ut duhet të tregojë pasaportën e vaksinimit. Lajmin e ka bërë me dije kryebashkiaku Bill de Blasio, ndërsa detajet pritet të publikohen në vijim.

Qëllimi kryesor është  zhbllokimi i qytetit dhe rikthimi në normalitet, por pa rrezikuar përhapjen e variantit Delta të virusit./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background