Nga nesër shqiptarët mund të udhëtojnë drejt Holandës!

Written by on 23/06/2021

Nga dita e nesërme shqiptarët mund të udhëtojnë drejt Holandës, pasi kjo e fundit e ka klasifikuar si zonë të bardhë, pra me rrezik të ulët infektimi. Në njoftimin zyrtar thuhet se nuk ka rëndësi kombësia apo qëllimi i udhëtimit. Pas mbërritjes në Holandë nuk do të kërkohet asnjë rezultat i testit negativ apo karantinim.

Nëse udhëtoni me avion duhet të plotësoni një deklaratë shëndetësore dhe ta mbani atë me vete./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background