Nga më ekonomikët tek më luksozët, ja alternativat e kësaj vere në Shqipëri

Written by on 09/08/2021

Sipas të dhënave të përpunuara nga revista Monitor sezoni turistik i kësaj vere po kap afërsisht shifrat e vitit 2019-të, i konsideruar si një vit normal turistik. Plazhet e Adriatikut janë alternativat më të lira me Velipojën dhe Shëngjinin. Bregdeti i Durrësit rezulton të ofrojë çmime për të gjitha kategoritë, duke filluar nga 25 euro nata deri në 120 euro.

Qeparoi është varianti më i lirë në Jon, kurse Palasa, Dhërmiu e Jala më të shtrenjtat.  Saranda dhe Durrësi vijojnë të mbeten dy qytetet me frekuentimin më të lartë të turistëve, ndërsa Himara dhe Vlora mbeten pothuajse në të njëjtin nivel./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background