Nga kjo datë turistët e vaksinuar nuk do të lejohen të hyjnë në Izrael!

Written by on 21/07/2021

Duke filluar nga 1 gushti edhe turistët e vaksinuar nuk mund të hyjnë në Izrael. Aktualisht qeveria po analizon situatën dhe po ka vendosur të mos lejojë për momentin udhëtarët nga Ukraina, Ethiopia, Brazil, Afrika Jugut, India, Meksika, Turqia, Rusia dhe Argjentina. Mësohet se Shqipëria nuk është në listën e vendeve “të kuqe” të Izraelit.

Duke patur parasysh rritjen e infeksioneve me variantin “Delta”, një nga masat që po diskutohet është edhe mbyllja e aeroportit për udhëtime joesenciale./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist