Nga java e ardhshme Greqia lehtëson masat kufizuese

Written by on 20/03/2021

Nga java e ardhshme pritet që Greqia të lehtësojë kufizimet në kuadër të planit për të rihapur gradualisht ekonominë. Edhe pse spitalet mbeten nën presion për shkak të infeksioneve të larta, parqet arkeologjike dhe sallonet e bukurisë do të hapen duke filluar nga e hëna.

Greece Puts Halt On Flights from Barcelona and Greater Catalonia

“Ne e kuptojmë lodhjen që ka ardhur nga kjo situatë, ndaj teksa moti përmirësohet qëllimi është të shfrytëzojmë hapësirat e jashtme, që siç e dimë janë më pak infektuese se ato të mbyllura”, tha Nikos Hardalias, ministër i Mbrojtjes Civile./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background