Nga e diela çdo shqiptar mund të udhëtojë për në Gjermani!

Written by on 18/06/2021

Ministria gjermane e Punëve të Brendshme  ka bërë me dije se shtetasit nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut do të lejohen të hyjnë sërish në Gjermani pa qenë nevoja të justifikojnë shkakun e udhëtimit. Ky vendim i qeverisë gjermane vjen pas deklaratës së Bashkimit Evropian ku u hoqën kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore.

Duke filluar nga dita e dielë, më 20 qershor, shtetasit shqiptarë mund të udhëtojnë drejt Gjermanisë pa qenë nevoja të justifikojnë arsyen e udhëtimit./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background