Nga 20 shtatori, administrata e Biden, vë në dispozicion dozat e treta të vaksinës!

Written by on 19/08/2021

Administrata e presidentit amerikan Joe Biden, ka nisur të rekomandojë, personat e vaksinuar plotësisht kundër COVID-19 për të marrë një dozë përforcuese të vaksinës, për të mbrojtur më mirë publikun, ndërsa varianti Delta po përhapet në të gjithë vendin.

Administrata e Biden ka zhvilluar plane për të ofruar dozën përforcuese duke filluar nga java e 20 shtatorit, në pritje të një vlerësimi nga Administrata e Ushqimit dhe Barnave, në lidhje me efikasitetin dhe sigurinë e marrjes së një doze të tretë të vaksinave të prodhuara nga Pfizer dhe Moderna.

Radio Travel.al

FILE PHOTO: Vials with a sticker reading, “COVID-19 / Coronavirus vaccine / Injection only” and a medical syringe are seen in front of a displayed Pfizer logo in this illustration taken October 31, 2020. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo


Current track

Title

Artist

Background