New York, brenda 3 viteve te ardhshme inagurohen 22 700 dhoma te reja hotelesh!

Written by on 07/11/2018

Qyteti i New Yorkut pritet te kalojne shifren e 65 milione turisteve kete vit ndersa hedh shikimin me projektet e reja per vitin 2019 ku pike e e forte per metropolin amerikan do te jete inagurimi i strukturave te reja hoteliere.  Gjate World Travel Market ne Londer, perfaqsuesit e bordit turistik te New York-ut theksuan se gjate 3 viteve te ardhshme priten te inagurohen ne vend mbi 22 700 dhoma te reja hotelesh. Eventet qe do te organizoje gjate viteve te ardhshme dhe sharmi i parrezistueshem si metropol amerikan do te gjenerojne  ne vijim shifra rekord turistesh ne New York.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist