Netflix dyfishon investimet ne France

Written by on 28/09/2018

 

Gjigandi i streaming Netflix po planifikon te dyfishoje investimet e tij ne France dhe te prodhoje 14 shfaqje lokale, gati dy here me shume se sa ishte planifikuar me pareLajmi u be i njohur nga  shefi ekzekutiv i Netflix. Vendimi vjen pasi numri i abonenteve eshte shtuar shume shpejt ne France duke arrritur ne 3.5 milione. Netflix eshte perplasur ne te kaluaren me autoritetet franceze mbi rregullat lokale qe detyrojne transmetuesit te paguajne taksa per te financuar filma dhe seri te bera ne France.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist