Nese po mendoni per nje udhetim me njeriun e zemres, ja nje vend ideal.

Written by on 23/03/2018

Nese po mendoni per nje udhetim me njeriun e zemres, ja nje vend ideal.

Parku i tulipaneve Keukenhof hapet ne Amsterdam edhe per kete vit, gati per te pritur turistet. Ekspozita “Romantizem ne lule”, qe eshte me e madhja e luleve ka shenuar edhe hapjen e parkut 35 kilometra nga Amsterdami. Kjo ekspozite rihapet per publikun ne edicionin e gjashtedhjete e shtate, ndersa vitin e kaluar mirepriti 1 milion vizitore nga e gjithe bota. Ne nje terren prej 32 hektaresh lulezojne çdo vit ne pranvere me shume se 7 milione lule mes te cileve tulipane (me shume se 800 lloje), trendafila, zambake, muscari si dhe lule te tjera. Perveç shumellojshmerise se luleve parku mirepret edhe 2700 peme te bukura. Parku ofron nje eksperience vertet te paharrueshme. Ai do te qendroje i hapur deri me 13 maj 2018


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist