Ne Turqi per turizmin e…skive

Written by on 29/03/2018

Ne Turqi per turizmin e…skive

Turqia vec sezonit veror po sheh sukses edhe gjate muajve dimeror ne sektorin turistik. Erzurumi ne Turqi qe eshte nje nga qendrat me te mira ne bote te turizmit malor u vizitua kete vit gjate sezonit dimeror nga 407 mije turiste, nje rekord i ri qe eshte gjithashtu nje trefishim ne krahasim me nje vit me pare.Krahas aktiviteteve te shetitjeve qe zhvillohen pergjate gjithe vitit, hedhja me parashute, kampet dhe aktiviteteve te tjera te ndryshme, Erzurumi terheq edhe me shume turiste veçanerisht gjate muajve te dimrit. Krahas guidave brenda dhe jashte vendit me vendmberritje kete atraksion dimeror ky vend preferohet edhe nga familjet qe vijne per te bere ski ne kete qender te kerkuar.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist