Ne mars te 2019 Britania do te prezantoje monedhen speciale “Brexit”!

Written by on 30/10/2018

Nje monedhe speciale Brexit do te hidhet ne qarkullim ne pranveren e vitit 2019 per te perkujtuar daljen e Britanise se Madhe nga Bashkimi Evropian. Njoftimin e beri Ministria britanike e Financave. Monedha Mbreterore do te krijoje nje qindarke te re perkujtimore per Brexit. Kjo monedhe me vlere 50 cent do te jete e dekoruar me mesazhin “Paqe, begati dhe miqesi me te gjitha kombet”. Monedha do te perfshije gjithashtu daten 29 mars 2019, diten e largimit te Britanise nga Bashkimi Europian.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist