Ne Bolivi do te ndertohet nje muze nenujor ne fund te liqenit Titikaka

Written by on 04/07/2018

Ne Bolivi do te ndertohet nje muze nenujor ne fund te liqenit Titikaka

Qeveria boliviane do te ndertoje nje muze nenujor ne fund te liqenit Titikaka, me nje vlere prej 10 milione dollaresh, pas zbulimit te mijera objekteve arkeologjike ne thellesite e tij, njoftoi sot Ministria boliviane e Kultures. Behet fjale per nje kompleks turistik dhe nje qender kerkimesh arkeologjike, gjeologjike dhe biologjike duke u bere keshtu nje vend unik ne bote sipas ministrise se kultures ne Bolivi. Rajoni i liqenit Titikaka, qe shtrihet ne 8 562 kilometra katrore mes Bolivise dhe Peruse, ka qene djep i disa kulturave, qe lulezuan para epokes koloniale.

muze nenujor

muze nenujor


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist