Në Ballkan shi, në Europë valë të nxehti!

Written by on 03/06/2019

Nderkohe qe Ballkani po perjeton temperatura te pazakonta te uleta dhe mot te paqendrueshem, disa vende te Europes jane perfshire nga vala e te nxehtit kete fillim jave.Britania e Madhe, Franca, Portugalia dhe Spanja  kane perjetuar temperatura që kanë shkuar deri në 30 gradë Celsius. Sipas Acuweather, valët e të nxehtit mund të jenë një trend këtë verë në Evuropë. Temperatura që do të arrijnë 40 gradët celsius do të regjistrohen në Francë, Spanjë dhe Portugali. Meteo France ndërkohë shkruan se Europa dhe Franca do të përjetojnë temperature më të ngrohta këtë verë për shkak të sistemeve të presionit të lartë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist