Ne ankand perla me e madhe natyrale e ujrave te embla!

Written by on 28/05/2018

Perla me e madhe natyrale e ujerave te embla, e cila per nje periudhe kohe i perkiste mbretereshes Katerina II e Rusise, pritet te dale ne ankand ne Holande ne fund te muajit. E njohur nen emrin “Sleeping Lion pearl” per shkak te formes, ky grupim perlash me nje gjatesi rreth shtate centimetrash dhe me nje peshe rreth 120 grame, me shume gjasa eshte formuar ne gjysmen e pare te shekullit XVIII ne ujerat kineze, ndoshta edhe ne Rivieren e Perlave, ku grykderdhja ndodhet ne Detin e Kines Jugore.Sipas kompanise se ankandeve ”Venduehuis”, kjo eshte nje nga tre perlat me te medha natyrale te ujerave te embla apo te molusqeve te njohura ne mbare boten.Çmimi i saj vleresohet mes 340 000 dhe 540 000 euro.Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist