Ndryshon sistemi në banka, ja si mund t’i bëni pagesat tani!

Written by on 05/12/2019

Mënyra se si sistemi i bankave po ndryshon, përfshirë aplikacionet celulare dhe pagesat pa kontakt po bëhet çdo ditë e më shumë e njohur. Banka amerikane “NatWest” ka krijuar një pajisje të vogël teknologjike e cila përdor teknologjinë biometrike të gishtërinjve për të bërë pagesa.Në një njoftim zyrtar, përfaqësuesit e bankës kanë deklaruar se 250 klientë do të marrin pjesë në testimin e pajisjes, e cila do të zgjasë tre muaj dhe testi do të zhvillohet në Mbretërinë e Bashkuar. Pajisja në madhësinë e një çelësi funksionon me çip dhe pin dhe i’u mundëson përdoruesve të kryejnë transaksione pa kontakt deri në 100 paund, sipas “NatWest”.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist