Ndryshojnë sërish rregullat, ja çfarë duhet të dini para se udhëtoni për në Itali

Written by on 02/09/2021

Me ndryshimet e fundit të bëra publike, të gjithë pasagjerët që udhëtojnë nga Shqipëria drejt Italisë duhet të jenë të pajisur me certifikatën e gjelbër qe merret pas vaksinimit me dy doza, ose testin PCR që kryhet 72 orë para udhëtimit, si dhe formularin e lokalizimit të pasagjerëve.

Në rast se nuk jeni vaksinuar me dy dozat e vaksinave të njohura nga Italia, është i mundur udhëtimi, por vetëm nëse respektoni një periudhë vetëizolimi prej 5 ditësh në shtetin fqinj. Fëmijët nën moshën 6 vjeç përjashtohen nga detyrimi i testit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist