Ndriçohet Kalaja e Beratit, del në pah madhështia e monumentit

Written by on 13/01/2021

Kalaja e Beratit falë ndriçimit të ri të realizuar së fundmi ka rifituar madhështinë që ky monument nën mbrojtjen e UNESCOS-s ka. “Falë projektit të ndriçimit, ‘qyteti i një mbi një dritareve’, sot duket edhe më i bukur dhe në pritje të më shumë vizitorëve”, u shpreh Ministrja e Kulturës Elva Margariti. Ndriçimi i Kalasë së Beratit i jep mundësi çdo turisti ta vizitojë këtë monument edhe në orët e mbrëmjes.

.


Current track

Title

Artist

Background