Ndotja plastike kercenon Mesdheun!

Written by on 11/06/2018

Mesdheu mund te shnderrohet ne nje “det plastik” paralajmeroi Fondi Boteror i jetes se eger se fundmi me ane te nje raporti i cili bente thirrje per masa per pastrimin e nje nga deteve me te prekura ne bote. Ekspertet thone se Mesdheu ka nivele rekord te mikroplastikes te cilat paraqesin nje kercenim serioz per jeten e njeriut. Perqendrimi i mikro-plastikes eshte gati kater here me i larte ne Mesdhe ne krahasim me vende te tjera te botes. Plastika perfaqeson 95 per qind te mbeturinave lundrues ne Mesdhe dhe ne plazhet e saj, me shumicen qe vjen nga Turqia dhe Spanja, e ndjekur nga Italia, Egjipti dhe Franca.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist