Ndotet plazhi i Shengjinit

Written by on 04/07/2018

Ndotet plazhi i Shengjinit
 
Ne pikun e sezonit turistik, bregdeti i Shengjinit ne nje pjese te tij eshte ndotur.Prej ditesh vija bregdetare ne Kune-Vain eshte ndotur masivisht.Situata e krijuar ka sjelle largim te pushuesve nga kjo zone turistike.Banore te zones thone se ndotja ka ardhur nga hapja e nje kanali qe bashkon lagunen me detin, ndersa e konsiderojne situaten e krijuar si mjaft problematike. Sipas Specialisteve te Mjedisit, ndotja ka ardhur nga reshjet e shiut te cilet kane sjelle sasi medha ujerash te zeza dhe mbetjesh ne lagune, qe me pas kane perfundur ne det.Administratori i Shengjinit thote se po punohet per pastrimin e zones se ndotur, ndersa garanton se nje situate e tille nuk do perseritet me.

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist