Ndeshja Shqiperi – Skoci, tifozet skoceze vizitojne Tiranen dhe Shkodren!

Written by on 16/11/2018

Ndeshjen e futbollit mes kombetares shqiptare dhe asaj skoceze, tifozet miq e kane shfrytezuar me se miri per te vizituar dy qytete, Tiranen dhe Shkodren. Gjate dy diteve te fundit, qindra tifoze skoceze kane frekuentuar restorantet, baret, duke shijuar edhe ushqimin tradicional vendas. Skocezet vizituan edhe kishen ortodokse ne Tirane. Gjate ketyre diteve, ata kane mbushur sheshet e Shkodres dhe Tiranes. Tifozet miq, te ardhur nga Skocia kane shijuar edhe atmosferen ne prag te festave te fund vitit ne qytetet tona. Ndeshja Shqiperi-Skoci do te luhet te shtunen ne oren 20 e 45 ne Shkoder ne stadiumin “Loro Boriçi”. Kjo ndeshje eshte e vlefshme per Ligen e Kombeve.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist