Ndërtesa më e lartë në Evropë tashmë mund të quhet e përfunduar!

Written by on 24/07/2021

U deshën 17 vite për ta ndërtuar, por më në fund qiellgërvishtësi më i lartë në Evropë ka përfunduar. Ai quhet Intempo dhe është i vendosur në Spanjë. Ndërtesa  përbëhet nga dy kulla dhe është e lartë 187 metra.

Veçori e kësaj ndërtese të lartë është ashensori i cili mund të të çojë në katin e fundit vetëm për 52 sekonda./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background