Ndërkohë që Europa ka nisur të “ngrijë” ,kontinenti i largët goditet nga vala më e nxehtë në histori!

Written by on 28/12/2019

Australia pritet të goditet nga një tjetër valë e nxehtë këtë fundjavë dhe javën që vjen. Muajt e fundit kanë qenë shumë të vështirë për vendin.  Temperaturat e larta kanë shkaktuar djegien e shumë pyjeve dhe banesave duke shkaktuar dëme të mëdha materiale. Sipas metereologëve temperaturat pritet të shkojnë sërish në 40 gradë celcius , çka do të ndezë edhe njëë herë alarmin për zjarre të tjera.

 


Current track

Title

Artist

Background