Ndahen çmimet/Cili është aeroporti dhe linja ajrore më e rëndësishme

Written by on 19/10/2021

“World Travel Awards”, autoriteti kryesor që njeh dhe shpërblen përsosmërinë në udhëtime dhe turizëm ka shpallur fituesit  në Azi dhe Oqeani 2021. Fituesit përfshijnë Vietnamin, që mori “Destinacionin Kryesor të Azisë”, ndërsa Filipinet u vlerësuan me çmimin si “Destinacioni kryesor i plazhit në Azi”.

Në sektorin e aviacionit, “Singapore Airlines” mbetet linja kryesore në Azi ndërsa aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut mbetet ai më i rëndësishmi. Rezultatet pasojnë një kërkim njëvjeçar për markat kryesore të udhëtimit, turizmit dhe mikpritjes në botë.Votat u hodhën nga profesionistët e industrisë së udhëtimit dhe publiku./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist