National Geographic, reportazh dedikuar turizmit rural ne Shqiperi!

Written by on 05/11/2018

Nga veriu ne jug, ekipi “Open Explorer” i “National Geographic” ka shijuar eksperiencat, natyren dhe mikpritjen e fermave tradicionale shqiptare, si dhe bujtinat, ne kerkimin e tyre per te frymezuar njerezit dhe vendet duke i permbledhur te gjitha ne nje reportazh shme interesant qe nder te tjera prezanton edhe potencialet e agroturizmit shqiptar. Disa prej zonave qe jane bere pjese e xhirimeve per produktet bio dhe artizanatin jane Nivica ne Tepelene, Marikaj ne Tirane, Fishta ne Lezhe, Qerreti ne Puke, fshati Ganjolle ne Shkoder, Reci ne Malesine e Madhe, Kopliku dhe Muriqani. Ekipi i National Geographic tregon sesi i gjithe udhetimi ka qene nje zbulim mjaft i madh ne natyren, traditen dhe mikpritjen shqiptare qe me siguri do te terheqe gjithnje e me shume turiste ne te ardhmen.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist