National Geographic i dedikon nje shkrim Butrintit!

Written by on 26/11/2018

Programi “Open Explorer” i “National Geographic” ka vizituar qytetin antik te Butrintit duke i kushtuar nje shkrim historise, arkeologjise, suksesit turistik, por edhe sfidave qe shfaqen bashke me to. Ky eshte shkrimi i radhes qe I dedikohet Shqiperise tashme per turizmin arkeologjik pas turit ne destiancioent e agroturizmit ne vendin tone nga kjo media prestigjoze. Ne shkrim permendet fakti qe Butrinti perveç shkelqimit te tij historik, eshte edhe nje parajse per 800 lloje bimesh, 246 lloje zogjsh, 105 lloje peshqish dhe 39 lloje gjitaresh. Nderkohe sipas te mesatarisht, Butrinti pret rreth 300 000 vizitore ne vit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist