Muzeu Etnografik ne Kruje, rekord vizitoresh

Written by on 01/09/2018

 

Ne Muzeun Historik dhe Etnografik te Krujes vizitoret jane ne rritje. Statistikat tregojne qe numri i tyre deri sot ka arritur ne 74 mije vizitore, nderkohe qe nje vit me pare, numri i tyre ka qene 27 mije. Ne kete muze  me vendosjen e biletarise elektronike eshte permiresuar sherbimi ndaj turisteve. Sipas guidave qe shoqerojne turistet ne atraksionet e Krujes, pjesa me e madhe e turisteve te huaj kete vit ka qene nga Polonia, Kroacia, Gjermania, Britania dhe SHBA.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist