Muzetë e Beratit zgjojnë interesin e të huajve/ Onufri më i vizituari!

Written by on 21/09/2021

Qendra kombëtare e Muzeumeve bën të ditur se edhe gjatë këtyre ditëve të muajit shtator, muzetë dhe objektet e trashëgimisë së pasur kulturore të qytetit të Beratit mbeten të parapëlqyerit e turistëve të huaj dhe vendas.Veçanërisht për Muzeun e Ikonografisë Onufri vizitorët shfaqin interes të madh.

Konkretisht nga data 1 deri 15 shtator numri i vizitorëve në Muzeun e Ikonografisë Onufri dhe Muzeun Etnografik arriti në 2255 nga të cilët  86% prej tyre ishin francezë, italianë, polakë, spanjollë, ukrainas, bjellorusë, hungarezë etj./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background