Muajin e ardhshëm Tajlanda shpreson të mirëpresë turistët në Bangkok

Written by on 10/09/2021

Tajlanda planifikon të rihapë Bangkok -un dhe destinacionet e tjera kryesore për turistët e huaj muajin e ardhshëm. Vendi synon të ringjallë industrinë e saj të goditur të udhëtimit edhe pse të dhënat tregojnë se numri i infeksioneve të reja me koronavirus mund të ketë arritur kulmin.

Sipas autoriteteve, disa nga destinacionet më të famshme në Tajlandë që mirëpresin mijëra turistë, mund të hapin dyer për vizitorët nëse këta të fundit respektojnë disa kritere të thjeshta./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background