Moti i keq, vonesa dhe anullime fluturimesh ne Europe

Written by on 10/08/2018

Moti i keq, vonesa dhe anullime fluturimesh ne EuropeVonesa dhe anullime ne fluturime priten ne aeroportet kryesore te Europes veriore gjate kesaj fundjave si pasoje e nje vale moti me ere e reshje shiu. Stuhia Estofex ka bere qe vende si Franca, Beneluksi, Gjermania dhe Finland ate jene ne gjendje alarmi te nivelit te dyte per motin. Era e forte ka prekur edhe Hollanden duke bere qe shume fluturime ne aeroportin Schiphol te kene vonesa dhe anullime. Per kete arsye pasagjeret qe do te udhetojne nga dhe per ne keto vende njoftohen te informohen paraprakisht per statusin e fluturimit te tyre.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist