Milano, restoranti i pare ku paguan ne baze te ndjekesve ne Instagram!

Written by on 11/10/2018

 

Ne Milano u hap restoranti i pare ku njerezit do te paguajne ne baze te numrit te ndjekesve ne Instagram. Restoranti u inagurua diten e sotme dhe do te ofroje kryesisht sushi si pjese e zinxhirit te famshem “This is Not” ne Itali. Dy vellezerit italiane, Matteo dhe Tommaso Pittarello, ne restorantin e ri do te ofrojne 1 ose me shume pjata falas bazuar ne numrin e ndjekesve ne rrjetin social me popullor. Sistemi eshte shume i thjeshte. Ju porosisni pjaten e pare dhe publikoni foton e saj ne Instagram duke bere tag restorantin. Pastaj ne varesi te numrit te njerezve qe ju ndjekin ne Instagram, ndryshon menyra se si do te paguani. Nga 1000 deri ne 5000 ndjekes do te kene nje pjate me te lire sesa ajo qe kane porositur.Nga 5 mije deri ne 10 mije ndjekes do jene dy pjata falas. Nga 10 000 – 50 000 mije deri ne kater pjata.Qellimi i dy sipermarresve nuk eshte vetem te terheqe sa me shume kliente por edhe te reklamojne sa me shume restorantin ne rrjetet sociale.

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist