Meteocunami permbyt plazhet ne Majorca dhe Menorca

Written by on 18/07/2018

Meteocunami permbyt plazhet ne Majorca dhe Menorca

 

Nje cunami rreth 1.5 metra i larte ka prekur plazhet e Majorces dhe Menorces ne Spanje pasditen e djeshme. Nderkohe nje vale deti e larte goditi bregun perendimor te Menorces kete mengjes. Plazhet jane permbytur nga nje meteocunami, i cili shkaktohet nga stuhi te fuqishme detare. Fenomeni i motit gjithashtu ndikoi ne vendpushimet ne Majorca, duke permbytur bare dhe rruge. Pronaret e anijeve ne vendpushimin ne bregun jugor perendimor te Majorka u larguan mjetet e tyre te lundrimit. Nuk eshte raportuar per asnje lendim dhe meteocunami ndodhi kur plazhet ishin pa turiste.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist