Mesi i shtatorit/Ja disa nga kufizimet e udhëtimeve në BE

Written by on 14/09/2021

Ndërsa kontinenti evropian po kalon një valë tjetër të pandemisë COVID-19, disa vende të Bashkimit Evropian dhe zonës Shengen tashmë kanë vendosur të vendosin kufizime më të rrepta kundër udhëtarëve që vijnë nga zonat e prekura në një përpjekje për të mbrojtur shëndetin publik si dhe për të kontrolluar përhapjen e virusit apo variantet e tij. Autoritetet e Republikës Çeke njoftuan se tre vende ishin shtuar në listën e saj të kuqe – Austria, Kroacia dhe Irlanda.

Rrjedhimisht, të gjithë udhëtarët e pavaksinuar që arrijnë në një prej këtyre vendeve duhet t’i nënshtrohen testimit të COVID-19 para mbërritjes dhe të qëndrojnë të izoluar për 14 ditë pas hyrjes së tyre./radiotravel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist