Merrni masat! E mërkura dhe e enjtja, ditët më të nxehta të javës

Written by on 26/07/2021

Sipas parashikimeve të sinoptikanëve, dita e mërkurë dhe dita e enjte do të jenë ditët më të nxehta të javës.Temperaturat do të pësojnë rritje nga dita në ditë duke kulmuar në mesin e javës. Valët e të nxehtit afrikan do të përfshijnë një pjesë të mirë të Mesdheut duke bërë që epiqendra të jetë në Italinë Jugore dhe pikërisht në territorin shqiptar.

Pritet që termometri në disa zona të regjistrojë vlerën 43 gradë celsius. Sa i përket vijës bregdetare, termometri do luhatet nga 39 deri në 41 gradë./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist