Merr flakë avioni rus

Written by on 06/05/2019

 

 

41 persona humbën jetën pasi një aeroplan rus bëri një ulje emergjente dhe shpërtheu në flakë në aeroportin Sheremetyevo në Moskë. Avioni me 73 pasagjere ishte i detyruar të kthehej në aeroport “për arsye teknike”. Pas uljes së emergjencës në aeroport, motori i avionit mori flakë në pistë. Disa fluturime janë transferuar në aeroporte të tjera. Avioni, një “Sukhoi Superjet 100” ishte nisur nga aeroporti i Sheremetievos në orën 18.02 minuta, sipas orës lokale dhe ishte drejtuar në Murmansk. Ekuipazhi, sipas kompanisë ajrore bëri gjithçka që mundej për të shpëtuar pasagjerët, që u evakuuan në 55 sekonda.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist