Merita Bregu: Bolognia më ka ndryshuar jetën!

Written by on 08/02/2021

E ftuar sot në mëngjes në emisionin “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte Merita Bregu, e reja që prej dekadash jeton dhe punon në Bolognia. Në moshën 18 vjeçare ajo fitoi çmimin “Miss Koha Jonë” dhe nisi të punonte si modele. Pas gjimnazit nuk kishte dëshirë të vazhdonte në Akademinë e Arteve në Tiranë, ku dhe u përzgjodh, duke zgjedhur kështu Italinë me Fakultetin e Filozofisë dhe Kinematografisë. Në itali ka bërë kaste të ndryshmë per reklama, apo për aktrim. Në vitin 2007 diplomohet  për aktim dhe nis një etapë e re në jetën e saj profesionale.


Current track

Title

Artist