Mehmeti: Percaktim i qarte i zonave elitare per hotelet me 5 yje!

Written by on 13/06/2018

Rritja e investimeve ne drejtim te  hoteleve me 5 yje   kerkon  nje percaktim te qarte te zonave elitare. Kete ka theksuar se fundmi Presidenti i Shoqates Shqiptare te Turizmit Enver Mehmeti. Ai tha se jane bere investime te tilla dhe jane mundesite per  te ndertuar me shume.  Nje  rritje kane njohur se fundmi edhe ndertimi i vilave turistike por sipas Mehmetit ato  jane thjesht biznes. Nje nder elementet  qe e  bene vendin tone konkurrues me rajonin jane dhe çmimet  te cilat,  sipas  presidentit te Shoqates Shqiptare te Turizmit mund te ndryshojne , kjo per arsye te  vlerave te shtuara qe ofron Shqiperia. Shqiperia ka injektuar ne ekonomine e saj  rreth 331 milion euro nga turizmi  vetem per 3 muajt e pare te 2018,  nje shifer kjo e cila  pritet te rritet  disa here gjate muajve  te veres  ku dhe fluksi  i turisteve eshte me i larte.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist