Meghan Markle dhe princ Harry do te ftojne ne dasem 1200 qytetare te zakonshem!

Written by on 05/05/2018

Meghan Markle dhe princ Harry do te ftojne ne dasem 1200 qytetare te zakonshem!

 Janë 1 200 qytetarë britanikë, të cilët do të kenë nderin të marrin pjesë në martesën mbretërore midis princit Harry dhe Meghan Markle. Për t’u pranuar brenda mureve të Kështjellës Windsor më 19 maj, duhet të zgjidhen nga një toger i përgjithshëm në zonën e banimit.Meghan e Harry, në ndryshim nga Kate dhe William, kanë zgjedhur të ndajnë dasmën e tyre me njerëz të zakonshëm që do të kenë fatin të shikojnë çiftin duke parakaluar me karrocë. Në mënyrë të veçantë do të ketë 200 punonjës të shoqatave humanitare dhe organizatave të ndryshme që mbështesin Harry dhe Meghan, 100 nxënës nga dy shkolla lokale, 610 njerëz që jetojnë dhe punojnë në zonën e Kështjellës Windsor, 530 punonjës të familjes mbretërore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist