Mbyllet plazhi i famshëm!

Written by on 11/05/2019

Një plazh i famshem i ishullit Phi Phi  në Tajlandë, do të qëndrojë i mbyllur deri në vitin 2021. Gjiri Maya dhe plazhi I tij , janë mbyllur përkohësisht sipas autoriteteve vendase sepse rritja e theksuar e turistëve ka dëmtuar mjedisin. Gjiri , para se të mbyllej vizitohej nga më shumë se 5 mijë vizitorë ne ditë. Mbyllja  e plazhit të famshëm prej shfaqjes së tij në filmin “The Beach”, do ti japë më shumë kohë sistemit ekologjik të rimëkëmbet. Ky vendim për mbylljen e plazhit, ka dëmtuar ndjeshëem opëratorët turistikë të zonës , të cilët janë shprehur se mbshteteshin të ky plazh.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist