Mbyllet Kulla Eiffel!

Written by on 02/08/2018

Mbyllet Kulla Eiffel!

Stafi i Kullës Eiffel e ka mbyllur pikën e referimit të Parisit ditën e Mërkurë pasdite, si shenjë proteste mbi politikën e re të ashtuquajtur “monstruoze” për shkak të radhës së lartë për turistët. Aksesi për monumentin, që mirëpriti më shumë se gjashtë milionë vizitorë vitin e kaluar, është bllokuar që nga ora 14:00 GMT, për shkak të nënshkrimeve në bazën e Kullës. Stafi ka vendosur që ditën e enjte të nisë grevën. Administratori i monumentit të kullës së famshme Eiffel u shpreh se stafi e mori këtë iniciativë pasi bisedimet me sindikatat dështuan. Kulla nuk është evakuuar nga turistët dhe turistët që ndodheshin brenda saj u lejuan që ta përfundojnë vizitën e tyre. Anëtarët e stafit janë të zemëruar mbi vendimin e muajit të kaluar për të lënë jashtë gjysmën e biletave të përditshme të vizitave në Kullën Eiffel për njerëzit që i blejnë ‘online’ dhe të zgjedhin vetë kohën për ta vizituar kullën e famshme të Eiffel në Paris.  Kulla ka qenë objekt i kritikave të përsëritura nga stafi i saj prej 300 personash, gjatë viteve të fundit, për çështje që variojnë nga marrja në punë e mirëmbajtjes.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist