Mbi 3000 infektime brenda një dite, Izraeli rikthen kufizimet për të gjithë!

Written by on 09/08/2021

Ndonëse shteti me numrin rekord të vaksinimeve, Izraeli për disa ditë rresht po regjistron deri në 3000 raste me infeksionin Covid-19. Vendi gjithashtu ka nivele të reja të pacientëve të sëmurë rëndë me koronavirus. Për këto arsye, në vend po rikthehen disa kufizime ku një ndër to është se eventet me 100 njerëz mund të ndiqen vetëm nga ata që janë të vaksinuar.

Aktualisht Izraeli, Franca dhe Gjermania janë 3 shtetet që kanë propozuar dozën e tretë të vaksinës për grupmoshën mbi 50 vjeç./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background