Mbi 300 krokodile zhvendosen nga statuja me e larte ne bote!

Written by on 26/01/2019

Mbi 300 krokodile zhvendosen nga statuja me e larte ne bote!

Zyrtaret indiane do zhvendosin rreth 300 krokodile nga nje rezervuar prane
statujes me te larte ne bote per te lejuar sherbimin hidroavion per vizitoret.
Zvarraniket, rreth 3 metra te gjate, jane vendosur kafaze metalike dhe po
dergohen diku tjeter ne shtetin perendimor te Gujarat. Statuja 182 metra e
heroit te pavaresise Sardar Patel u perurua tetorin e kaluar. Statuja prej
bronzi, e vendosur rreth 200 km nga qyteti kryesor i shtetit ne Ahmedabad,
eshte bere nje atraksion turistik. Por aty nuk ka sherbim trenash dhe shumica
e turisteve shkojne ne "Statujen e Unitetit", me autobus. Ndersa vendimi per
largimin e krokodileve erdhi nga qeveria e shtetit per arsye sigurie per shkak
se fluksi i turisteve eshte rritur. Deri tani dhjetra krokodile jane hequr nga
rezervuari dhe u vendosen ne pjesen e pasme te disa kamioneve per
transportimin e tyre.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist