Mbërrijnë të tjera vaksina Pfizer në vend/ Rama: ‘’Shfrytëzoni muajin e hapur të vaksinimit’’

Written by on 17/08/2021

Në aeroportin ndërkombëtar ‘’Nënë Tereza’’ kanë mbërritur 44,460 doza vaksine anticovid Pfizer.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeminitri Edi Rama, duke I bërë thirrje të gjithë qytetarëve ta pavaksinuar që të përfitojnë nga muaji gusht, I cili quhet ndryshe dhe muaji I hapur I vaksinimit. Në total numri I vaksinave të mbërritura në vendin tonë ka shkuar mbi 1 milion e 800 mijë doza.

Radio Travel.al

 

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist