Mbajtja e maskës anti-COVID, jo më e detyrueshme në Greqi!

Written by on 24/06/2021

Mbajtja e maskës anti-COVID në Greqi nga sot nuk do të jetë e detyrueshme për banorët dhe vizitorët e saj. Vendimi është njoftuar nga zv.ministri grek i shëndetësisë, Nikos Hardhalias. Greqia ka një rënie të numrit të infektuarve me 35%.

 

Për këtë arsye duke filluar nga dita e hënë do të hiqet ora policore, detyrimi i testimit për të gjithë të vaksinuarit, do të lejohen deri në 10 persona në bare apo restorante si dhe në plazh do të lejohen deri në 1000 persona./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist