Masat mbeten në fuqi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve bën thirrje: ‘’Ju lutemi, vaksinohuni’’.

Written by on 25/08/2021

Komiteti Teknik i Eskpertëve është mbledhur për të folur rreth qarkullimit të varianteve të reja të Covid-19 dhe rastet e reja ditore që janë rritur ndjeshëm. Albana Fico tha se masat nuk kanë ndryshuar, ndërsa theksoi se Bashkitë me incidencën më të lartë janë Saranda, Himara, Shkodra, Tirana dhe Vlora.

Ndërsa grupmosha që ka pësuar rritjen më të madhe të rasteve i përket asaj nga 35-65 vjeç. Gjatë kësaj periudhe ka vijuar me intensitet vaksinimi i popullatës. Gushti ishte muaji i hapur i vaksinimit, shtatori do të vijojë të jetë muaj i hapur.

Radio Travel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist