Mariott i ve syrin hotelit me te vjeter te Kubes, blerja zyrtarizohet ne 2019!

Written by on 27/12/2018

Sektori hotelier ne Kube eshte ai qe po merr vemendjen me te madhe nga autoritetet viet e fundit dhe ne te cilin po shkon pjesa me e madhe e investimeve. Hoteli me i vjeter ne Kube “England” qe mbahet si nje institucion brenda vendit po pergatitet per tu blere nga zinxhiri i famshem i hoteleve Mariott i cili do te fuse ne gamen Luxury Collection. Kjo eshte levizja tjeter e bashkepunimit mes Kubes dhe SHBA ne sektorin hotelier pas blerjes se bujshme te hotelit Quinta Avenida nga grupi Four Points Sheraton ne vitin 2016. I pozicionuar ne Havanen e Vjeter kompleksi “England” i hapur 143 vite me pare ofron per vizitoret 83 dhoma. Pritet qe blerja te zyrtarizohet ne fillim te 2019.  


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist