“Marie Claire”: Tirana, parajsa e vogel e Ballkanit!

Written by on 07/11/2018

Per francezet, Tirana konsiderohet si parajsa e vogel e Ballkanit, qe ia vlen te vizitohet. Pas gazetave prestigjioze apo revistave me emer si qe kane shkruar per vendin tone edhe revista e njohur franceze “Marie Claire” i ka kushtuar nje artikull kryeqytetit shqiptar, duke e cilesuar si qytetin qe “nuk fle kurre”.Duke cituar te dhenat e marra nga “Numbeo”, nje nga faqet me serioze ne fushen e statistikave, revista franceze e rendit Shqiperine dhe kryeqytetin shqiptar si nje nder vendet me te sigurta ne bote. Gjithashtu ne kete shkrim te revistes vec destinacioneve joshese te kryeqytetit theksohet fakti se ne Tirane por zhvillohet se fundmi edhe turizmi dentar.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist